PASLĖPTI DANTŲ GYDYMO PAVOJAI

Kaip odontologams sumažinti infekcijų rizikas

Didelės rizikos odontologijos kabinete

Pacientų čiaudulys nėra vienintelė rizika odontologams užsikrėsti virusu

Burnos ertmėje galima rasti daugiau kaip 350 rūšių infekcinių mikroorganizmų. Odontologinių procedūrų metu iš paciento burnos jie pasklinda patalpos ore ir kelia didžiulę potencialią grėsmę gydytojams odontologams, aptarnaujančiam personalui ir kitiems pacientams.

Ligoninėje

Odontologinių procedūrų metu į burnos ertmę purškiant vandens srovę arba pučiant orą susidaro aerozoliai, turintys savyje mikroorganizmus iš paciento burnos.

Aerozoliai pasklinda patalpoje ir laikosi ore iki kelių valandų (priklausomai nuo mikroorganizmų rūšies, oro drėgmės ir pan.). Tai vienas iš „paslėptų“ pavojų, nes tyko po procedūrų (ramiu metu), o įkvėpus virusai patenka tiesiai į plaučius.

RIZIKOS ŠALTINIAI

3 didžiausios rizikos šaltiniai odontologijos klinikoje

Gyd. burnos chirurgams

Gyd. odontologams

Burnos higienistams

3 didžiausios rizikos – chirurginių operacijų (intervencijų) metu, dantų tvarkymo bei dantų valymo metu ir ~2 val. po jų

Per pirmąją pandemijos bangą odontologai turėjo 3 kartus didesnę riziką užsikrėsti COVID-19 nei likusi visuomenės dalis (2021 tyrimas, Jungtinė Karalystė)

RIZIKA KYLA VISIEMS

Užsikrėsti gali kiekvienas užeinantis

Pirminė rizika kyla procedūrą atliekančiam gyd. odontologui bei padėjėjui

Antrinė rizika (~2 val.) kyla patalpoje apsilankius kitiems gydytojams ir padėjėjams

Bei kitems pacientams

Sprendimai odontologijos klinikoms

Apsaugokite gyd. odontologus ir pacientus su ATENDO UVC LED dezinfekciniais sprendimais

Ore sklandančius mikroorganizmus itin veiksmingai naikina ultravioletinis (UV) baktericidinis švitinimas C spinduliuote (UVC), juos „deaktyvuojant“.

Lubose įrengti specialūs ATENDO oro dezinfekatoriai įtraukia iš patalpos orą, ultravioletinėmis LED lempomis (UVC spinduliais) jį apšvitina saugiame tunelyje, t. y. dezinfekuoja, bei išleidžia atgal į patalpą. Taip sunaikinama virš 99,99% bakterijų ir virusų, tame tarpe gripo, SARS-CoV-2 (COVID-19), tuberkuliozės ir daugelio kitų.

Ligoninėje

Švarus oras nuolat

ATENDO UVC LED oro dezinfekatoriai pilnai išvalo įprasto odontologijos kabineto orą, sunaikindami 99,9999% bakterijų ir virusų

Modernus ondontologijos kabinetas-modernus-1920×1097 UVC LED oro dezinfekatorius Svarbu!

Montuojami ant lubų veikia efektyviausiai bei neužima papildomos vietos kabinete

Būvio (šilumos) ir judesio jutikliai užtikrina, kad sistema veiktų ekonomiškai – tik tada kai reikia (esant žmonėms kabinete ir ribotą laiką po to)

Svarbu! Būtent LED sprendimas užtikrina, kad net ir itin dažnai įjunginėjant-išjunginėjant virusų sunaikinimo efektyvumas išlieka 99,9999%

APSAUGOKITE SAVO ODONTOLOGUS IR PACIENTUS

Užsisakykite nemokamą patalpų įvertinimą: